Aby zadać pytanie konsultantowi - trzeba zarejestrowac się w portalu TacyJakJa.pl

zarejestruj się bezpłatnie


Dr n. med. Agata Bednarek
Aby zadać pytanie konsultantowi - trzeba zarejestrowac się w portalu TacyJakJa.pl

zarejestruj się bezpłatnie


Dr n. med. Elżbieta Skorupska

Życie po psychozie

Jak pamiętają psychozę ludzie po kryzysie psychotycznym i jak układają sobie życie po psychozie

Relacja typaska z forum TacyJakJa.pl

Zapis czatu z dr hab. n.med. Adamem Wichniakiem

Czym jest kryzys samobójczy? Jak zyskać jeszcze trochę czasu pod presją impulsu, który pcha do ostatecznego kroku ..? Samobójca nie chce umierać – on po prostu nie może tak żyć …
Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest inna kiedy stosowana jest obiektywna ocena jakości życia przez obserwatora, a inna, kiedy na to pytanie odpowiada sam chory.
Kiedy kobieta z rozpoznaniem schizofrenii może odpowiedzialnie zdecydować się na dziecko?
Estrogeny poprzez wiele mechanizmów wpływają pozytywnie na funkcjonowanie mózgu i zdrowie psychiczne
Samobójstwo jest główną przyczyną śmiertelności w przebiegu schizofrenii; 10-15% chorych na schizofrenię odbiera sobie życie.
Polecamy wysłuchanie audycji radia TOK FM „O traktowaniu chorych psychicznie” z dnia 17.01.2012 z udziałem naszej Konsultantki, dr n. med. Katarzyny Prot-Klingier.
„Rozmowy po końcu świata” to osobiste zapiski osób z doświadczeniem psychozy
Samookaleczenie daje cierpiącej osobie poczucie kontroli i przynosi chwilową ulgę w napięciu wewnętrznym, ale z czasem może stać się przymusowym sposobem odreagowywania.
Najwięcej osób, które leczyły się psychiatrycznie znalazło zatrudnienie w sektorze prywatnym małych średnich przedsiębiorstw.
Wśród wielu badań naukowych dotyczących zdrowia psychicznego w Europie, projekt HELPS wyróżnia się zarówno sposobem prowadzenia badania jak i wyznaczonymi celami.
Chorzy na schizofrenię palą więcej i umierają częściej z powodu następstw palenia niż reszta społeczeństwa, a nawet osoby z innymi schorzeniami psychicznymi
czyli rozterki diagnostyczne. Felieton z pisma Kontakt autorstwa dr. Łukasza Święcickiego
Kilka porad wychowawczych dla wszystkich - jak obniżyć ryzyko rozwoju choroby psychicznej u dzieckaZarejestruj się bezpłatnie

Dzisiaj jest 2847 dzień działania PKP / TacyJakJa.pl

Liczba osób które założyły dzienniczek 889

Choroby

Depresja/Chad Padaczka Astma Niedobór wzrostu Po kryzysie psychotycznym Stwardnienie rozsiane Reumat. zapalenie stawów Reumatyzm u dzieci MIZS