Aby zadać pytanie konsultantowi - trzeba zarejestrowac się w portalu TacyJakJa.pl

zarejestruj się bezpłatnie


Dr n. med. Agata Bednarek
Aby zadać pytanie konsultantowi - trzeba zarejestrowac się w portalu TacyJakJa.pl

zarejestruj się bezpłatnie


Dr n. med. Elżbieta Skorupska

Monitoruj powrót do aktywnościMonitoruj aktywność życiową i tolerancję leczenia po kryzysie psychotycznym

Psychoza, schizofrenia, zespół paranoidalny, psychoza schizoafektywna, zaburzenie urojeniowe – są to rozpoznania wskazujące na to, że przechodzisz lub wracasz do zdrowia po kryzysie psychotycznym. W tym powrocie może pomóc Ci leczenie farmakologiczne, psychoterapia, a także tzw. oddziaływania psychospołeczne (np. powrót do pracy).

Może być tak, że stosujesz jedną z tych metod leczenia, a może wszystkie. W naszym dzienniczku proponujemy osobom po kryzysie psychotycznym myślenie o swojej chorobie w modelu “odzyskiwania zdrowia”, który oznacza indywidualny proces odkrywania jak żyć z nadwrażliwością , niektórymi objawami, pozostając otwartym na możliwość całkowitego wyzdrowienia. Uważamy, że ważniejsze jest jak radzisz sobie i funkcjonujesz w relacji z innymi, a nie same objawy choroby.

Jeśli wracasz po swoich przeżyciach do zdrowia i codziennej obecności wśród bliskich, na pewno ważne jest dla ciebie i dla nich, aby leczenie, które stosujesz było jak najlepiej dobrane do twoich potrzeb i powodowało jak najmniej objawów niepożądanych. Niektóre objawy uboczne leków neuroleptycznych (antypsychotycznych) mogą bardzo przeszkadzać w codziennym życiu. Warto zwracać uwagę czy się nie pojawiają, a jeśli tak - na czas zgłosić to swojemu lekarzowi.

Ten anonimowy dzienniczek ma na celu pomóc Ci prowadzić notatki na ten temat. Zachęcamy Cię, abyś raz na 2 tygodnie zalogował się do swojego konta na naszym portalu i odpowiedział na proste pytania w ankiecie. Pytania te zostały przygotowane przez lekarzy zajmujących się pomocą osobom w trakcie i po kryzysie psychotycznym.

Odpowiedzi jakie zaznaczysz, będą automatycznie zapisywane pod datą tego dnia , budując tabelę ważnych informacji, które – jeśli zechcesz będziesz mógł wydrukować dla swojego lekarza. Taki dokument w ręku ułatwi Ci rozmowę z lekarzem - w czasie wizyty nie jest przecież łatwo wszystko sobie przypomnieć i zrelacjonować w sposób uporządkowany.

Zapraszamy także rodziny i opiekunów do prowadzenia dzienniczka obserwacji swoich bliskich po kryzysie psychotycznym.

Szczegołowy opis dzienniczka dla osób Po Kryzysie Psychotycznym

Sprawdź czy ten dzienniczek jest dla Ciebie

Zaznacz odpowiedź, która najlepiej odzwierciedla Twój stan i naciśnij "Zatwierdź".


Zarejestruj się bezpłatnie

Dzisiaj jest 2939 dzień działania PKP / TacyJakJa.pl

Liczba osób które założyły dzienniczek 889

Choroby

Depresja/Chad Padaczka Astma Niedobór wzrostu Po kryzysie psychotycznym Stwardnienie rozsiane Reumat. zapalenie stawów Reumatyzm u dzieci MIZS