Padaczka

Szanowna Pani, Szanowny Panie,

Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat kłopotów z pamięcią, jakie zdarzają się osobom z padaczką. Podane informacje pomogą nam w opracowaniu zaleceń dla lekarzy, którzy przyjmują pacjentów cierpiących na tę chorobę. Ankieta jest anonimowa, a udział w niej jest dobrowolny.
Poniżej znajdują się pytania, na które nie ma prawidłowych czy też nieprawidłowych odpowiedzi - to nie jest test wiadomości. Chcemy jedynie poznać Pani/Pana opinię na sprawy, których dotyczą zawarte w ankiecie pytania. Prosimy o udzielenie szczerych odpowiedzi. Dziękujemy za poświęcony czas.

Witaj
Ta ankieta zajmie Ci najwyżej kilka minut.

1. Czy jest Pani/Pan osobą pełnoletnią chorą na padaczkę?

O padaczce

Rozpoznanie padaczki
Rozpoznanie padaczki nie polega na wykonaniu badania EEG. Ważniejszy jest opis napadu przez chorego lub osobę postronną - rozmowa z dr n. med Ałbeną Grabowską-Grzyb, specjalistą epileptologiem.

Padaczka dziecięca

Plastry nikotynowe zredukowały napady u dziewczynki z rzadką postacią padaczki dziecięcej
Niespodziewana skuteczność leczenia opornej na konwencjonalne leki padaczki dziecięcej, zaskoczyła lekarzy i rodziców

Leczenie Padaczki

Matematyka pomocna w neurochirurgicznym leczeniu padaczki
Algorytm opracowany przez brytyjskich matematyków i neurochirurgów pozwala dokładniej zlokalizować ogniska padaczkowe w mózgu

Życie z padaczką

Padaczka a niepełnosprawność
Czy walka o automatyczne orzekanie o znacznym stopniu niepełnosprawności jest na pewno korzystna dla osób chorych na padaczkę ?

Ciekawostki

Polskie Towarzystwo Epileptologii obejmuje patronatem TacyJakJa.pl/Padaczka
25 września 2008 Zarząd Polskiego Towarzystwa Epileptologii (PTE) pozytywnie odniósł się do naszej prośby o objęcie swoim patronatem sekcji Padaczka w projekcie TacyJakJa.pl.

Kiedy wezwać pogotowie?

Zwykły napad padaczkowy nie wymaga wezwania pogotowia ratunkowego. Są jednak sytuacje kiedy pomoc medyczna jest konieczna.


Zarejestruj się bezpłatnie

Dzisiaj jest 3260 dzień działania Padaczka / TacyJakJa.pl

Liczba osób które założyły dzienniczek 2327

Choroby

Depresja/Chad Padaczka Astma Niedobór wzrostu Po kryzysie psychotycznym Stwardnienie rozsiane Reumat. zapalenie stawów Reumatyzm u dzieci MIZS