Padaczka

Szanowna Pani, Szanowny Panie,

Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat kłopotów z pamięcią, jakie zdarzają się osobom z padaczką. Podane informacje pomogą nam w opracowaniu zaleceń dla lekarzy, którzy przyjmują pacjentów cierpiących na tę chorobę. Ankieta jest anonimowa, a udział w niej jest dobrowolny.
Poniżej znajdują się pytania, na które nie ma prawidłowych czy też nieprawidłowych odpowiedzi - to nie jest test wiadomości. Chcemy jedynie poznać Pani/Pana opinię na sprawy, których dotyczą zawarte w ankiecie pytania. Prosimy o udzielenie szczerych odpowiedzi. Dziękujemy za poświęcony czas.

Witaj
Ta ankieta zajmie Ci najwyżej kilka minut.

1. Czy jest Pani/Pan osobą pełnoletnią chorą na padaczkę?

O padaczce

Padaczka pourazowa
Uraz głowy u młodego człowieka jest najpoważniejszym czynnikiem ryzyka rozwoju padaczki w wieku późniejszym

Padaczka dziecięca

Napady nieświadomości
Zwane inaczej napadami z utratą świadomości, dawniej „petit mal” występują najczęściej u dzieci

Leczenie Padaczki

Matematyka pomocna w neurochirurgicznym leczeniu padaczki
Algorytm opracowany przez brytyjskich matematyków i neurochirurgów pozwala dokładniej zlokalizować ogniska padaczkowe w mózgu

Życie z padaczką

Mam padaczkę i pracuję zawodowo
Większość wpisów na forach oraz raportów socjologicznych mówi o osobach z padaczką, które nie znajdują pracy lub są zwalniane przez pracodawców.

Ciekawostki

Polskie Towarzystwo Epileptologii obejmuje patronatem TacyJakJa.pl/Padaczka
25 września 2008 Zarząd Polskiego Towarzystwa Epileptologii (PTE) pozytywnie odniósł się do naszej prośby o objęcie swoim patronatem sekcji Padaczka w projekcie TacyJakJa.pl.

Kiedy wezwać pogotowie?

Zwykły napad padaczkowy nie wymaga wezwania pogotowia ratunkowego. Są jednak sytuacje kiedy pomoc medyczna jest konieczna.


Zarejestruj się bezpłatnie

Dzisiaj jest 3377 dzień działania Padaczka / TacyJakJa.pl

Liczba osób które założyły dzienniczek 2334

Choroby

Depresja/Chad Padaczka Astma Niedobór wzrostu Po kryzysie psychotycznym Stwardnienie rozsiane Reumat. zapalenie stawów Reumatyzm u dzieci MIZS